Ogledni sat iz predmeta Moja okolina

U četvrtak 25.03.2021. godine, u našoj školi održan je prvi online ogledni sat. Učiteljica Elvira Karasoftić je sa svojim učenicima iz IV3 odjeljenja pripremila i online realizovala ogledni sat iz Moje okoline – nastavna jedinica: Rijeke, jezera i more Bosne i Hercegovine.

Kroz prezentovanje naučenog, interaktivnu igru Escape room, u okviru koje su rješavali kreativne zadatke, kroz kviz i niz drugih sadržaja, učenici su upoznavali svoju domovinu da bi je još više voljeli. Bili su veoma aktivni i vješto su vladali digitalnim alatima.

Ogledni sat je pokušaj da se prikaže trud, rad i kreativnost učitelja i nastavnika, pa i u vrijeme pandemije u ovom nesvakidašnjem obliku nastave.

Oglednom satu su prisustvovali: direktor, pedagogica te 20 nastavnica i nastavnika naše škole.

Kako je bilo na času možete vidjeti iz videa koji smo vam pripremili, a koji možete pogledati na sljedećem linku