EKO-TAKMIČENJE ZA OSNOVCE

admin@osbs.edu.ba
admin@osbs.edu.ba
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Udruženje građana “Ruke” u saradnji sa Američkom ambasadom u BiH provodi projekat Eko izazov “učinimo svoju zemlju još ljepšom” organizuje online Eko-takmičenje za osnovce, prilagođeno epidemijološkoj situaciji. Projekt je pokrenut povodom obilježavanja 25. godišnjice mira u Bosni i Hercegovini, a njegov cilj je da angažuje 25 000 volontera iz cijele zemlje koji će se aktivno uključiti u rješavanje ekoloških problema, zaštite okoliša i pronalaženja rješenja za uređenje okoliša. 

Eko takmičenje za osnovce je namijenjeno učenicima koji pohađaju osnovnu školu u Bosni i Hercegovini. Osmišljeno je sa željom da animira učenike da promišljaju o važnosti zaštite životne sredine i da posvete svoju pažnju ekološkim problemima sa kojima se naša zemlja susreće.  Učešće u ovom takmičenju uzeo je i veliki broj naših učenika od 6. Do 9. razreda. Da bi ušli u konkuenciju za vrijedne nagrade učenici su trebali da urade najmanje 80% testa. Puno naših učenika je ostvarilo taj uspjeh i ušli su u uži izbor za nagradu,a prvu nagradu (SMART WATCH) je osvojila Almina Mahmutović, učenica IX-1. Čestitamo.

Dodatni članci

Nogometni turnir

Dana 06.06.2024 godine u organizaciji „Novogradski dani 2024.godina“ na 4.