Još jedna nagrada i osvojeno 1. mjesto naše učenice Lamije Perviz

admin@osbs.edu.ba
admin@osbs.edu.ba
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Likovni rad učenice Lamije Perviz  iz odjeljenja 9-2,  osvojio je prvo mjesto od 86. pristiglih radova na konkursu koji je objavio ,,Perzijsko bosanski koledž sa internatom,,  na temu ,,Miris Ramazana,,

Analiza likovnog rada : Rad učenice Lamije Perviz reflektuje jaku kontrasnu skalu povezanu sa motivom. Učenica je postigla izuzetnu perspektivu prostora u skladu sa bojom i na taj način realistično prikazala signal za početak Iftara. Fenomenalnim kontrastima i izuzetnim skladom crteža, tonova, poznavanjem vrste perspektive ( crtačku i kolorističnu modulaciju perspektive ) pored nadarenosti vrhunski je savladala nastavne jedinice i dovela ih do savršenstva kroz svoje note orginalnosti.

Ono što je veliki uspijeh jeste, da učenica ostvaruje ogroman napredak. Evidentno  je da učenica voli umjetnost, ali što je još važnije voli i druge predmete iz kojih postiže zapažene rezultate.

Iskrene čestitke našoj učenici Lamiji Perviz i nastavniku Pjevo Muhamedu.

Dodatni članci