Naše učenice osvajačice državnih medalja u karateu

admin@osbs.edu.ba
admin@osbs.edu.ba
Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Dana 11.04.2022. godine održano je DJEČIJE DRŽAVNO PRVENSTVO u Zenici, na kojem je nastupilo preko 900 takmičara iz  Bosne i Hercegovine. Ako uzmemo u obzir da je samo o dječijim kategorijama riječ, ovo je rekordni broj prijavljenih takmičara. Karate Klub „Sarajevo“ je na ovom izuzetno konkurentnom turniru uzeo učešće sa 6 takmičara i ostvario odličan rezultat, osvojivši tri državne medalje.

Među  osvajačima medalja bile su i naše učenice:

1.  mjesto – Perjan Hana (učenica IV-2 odjeljenja)

2. mjesto – Pašić Mela ( učenica VII-1 odjeljenja)

Osvajači medalja iščekuju poziv selektora dječije reprezentacije BiH, gdje će u statusu reprezentativaca braniti boje naše zemlje na predstojećem BALKANSKOM prvenstvu.

Čestitke našim učenicama na uspjehu!!!

Dodatni članci