Naša učenica Pašić Mela treća na Balkanu!

U periodu od 03.06. – 06.06.2022. godine održano je Balkansko prvenstvo za djecu, seniore i veterane u Beogradu, Srbija. Tri predstavnice Karate Kluba „Sarajevo“ su uzele učešće u sklopu reprezentacije BiH i ostvarile odličan sportski uspjeh. Pašić Mela, učenica sedmog razreda OŠ “Behaudin Selmanović je treća na Balkanu! U zahtjevnoj konkurencij je napravila veliki uspjeh te ponosno odbranila boje Bosne i Hercegovine. Mela je u prvom meču, na odluku sudaca pri rezultatu 0:0 pobjedila predstavnicu Hrvatske. U drugom meču sa rezultatom 3:1 je trijumfovala nad reprezentativkom Srbije. U trećem meču je zaustavljena od sjajne crnogorke, koja je ubjedljivo postala prvak balkana. U repasažnom meču, u borbi za 3. Mjesto, naša Mela je savladala sunarodnjakinju rezultatom 2:1.
Dobar nastup su zabilježile Mela Mehanija i Hana Perjan, ali su nažalost zaustavljene u drugom kolu šampionata. Na prvenstvu je učestvovalo oko 1.300 takmičara iz zemalja Balkana, te je osvajanje medalje, ali i sami nastup na jednom ovakvom takmičenju veliki uspjeh. Iskrene čestitke!!!