Učenici OŠ “Behaudin Selmanović” pobjednici kviza “Novogradska sveznalica”

U Centru za kulturu i edukaciju ‘’Safet Zajko’’, u petak 10. Juna, održano je polufinale kviza novogradskih osnovnih škola pod nazivom „Novogradska sveznalica“.

Kviz je realiziran u okviru 24. Tradicionalne manifestacije „Novogradski dani 2022“, predstavlja autorsko djelo profesora Vedrana Zubića. Osmišljen kao sadržaj kojim se na zabavan način dodatno educiraju naši osnovci i time doprinose jačanju osjećaja patriotizma kroz druženje i zabavu.

U kvizu je učestvovalo 15 novogradskih osnovnih škola, a najbolje četiri škole su prošle u finale kviza.

Finale kviza održano je 11. juna u multimedijalnoj sali Općine Novi Grad Sarajevo. Učenici su pokazali izuzetno znanje iz oblasti sporta, historije, geografije, muzike, kao i opće znanje, te je takmičenje do samog kraja bilo neizvijesno i zanimljivo, kako za učenike, tako i za publiku.

Pobjednici su učenici OŠ „Behaudin Selmanović“, drugoplasirana je ekipa OŠ „Skender Kulenović“, treće mjesto  osvojili su učenici OŠ „Fatima Gunić“, a četvro učenici OŠ „Sokolje“.

Četiri plasirane ekipe nagrađene su diplomama i novčanim nagradama od Općine Novi Grad Sarajevo.

Učenike naše škole za kviz pripremali nastavnici Semina Vileš-Šipo i Nermin Imamović.