“Obojimo svijet u plavo”

Dana 18.11.2022. godine, naša škola pridružila se i podržala kampanju UNICEF-a ‘’Obojimo svijet u plavo’’, u kojoj je učestvovalo hiljade učenica i učenika iz svih dijelova Bosne i Hercegovine. Socijalna radnica škole, Amela Muftić – Arapović je kroz edukativna predavanja, interaktivne radionice, ples i pjesmu obilježila Međunarodni dan djetete. Ove godine fokus je stavljen na ravnopravnost i inkluziju, te neophodnosti poštivanja svakog prava za svako dijete.

Zahvaljujemo se UNICEF-u na pozivu za učešće, učenicima odjeljenja I-1, II-2, III-1, IV-2, učiteljicama Elviri Uglješa, Lamiji Čelik, Ermini Hubijar – Muslić, Saneli Dučić, roditeljima, direktoru škole Selmiru Fehratović, pedagogici Elviri Šehović i bibliotekarki Enesi Erović – Mulahmetović, kao i ostalim uposlenicima koji su dali svoj skromni, ali vrlo značajan doprinos da svi zajedno poštujemo i uvažavamo prava drugih i izrazimo empatiju za druge.