U našoj školi je realizovana edukacija za nastavnike razredne nastave koji nastavu realizuju u III, IV i V razredu

U Osnovnoj školi“Behaudin Selmanović“, u periodu 23-25.1.2023.godine, realizovana je edukacija za nastavnike razredne nastave koji nastavu realizuju u trećem, četvrtom i petom razredu.

Tema edukacije: P4C – Filozofija za djecu

Cilj edukacije je upoznavanje metode učenja i podučavanja za unapređenje kritičkog mišljenja.

Edukacija je realizovana uz podršku TPO Fondacije i Ministarstvo za odgoji obrazovanje Kantona Sarajevo.

Prisustvovale su učiteljice iz OŠ“Mustafa Busuladžić“, OŠ“Umihana Čuvidina“, OŠ“Behaudin Selmanović“ , a replikacioni trening su vodile Dučić Sanela i Tucaković Emira.

Uz izuzetno kvalitetnu tehničku pripremu koju je podržao direktor škole, Fehratović Selmir, pozitivnu radnu atmosferu, cilj edukacije je ostvaren, a učesnici osposobljeni da primjene ovu metodu rada u svojim učionicama i da mrežu iskustava šire kolegicama i kolegama u svojim školama.