Sigruna škola – nulta stopa tolerancije na nasilje

Škola, kao mjesto gdje djeca provode najviše vremena u toku dana, treba da bude ambijent u kojoj vlada pozitivna atmosfera, gdje su svi učesnici djeca, pa i uposlenici zaštićeni, gdje se uči da se problemi rješavaju nenasilnim metodama.Socijalna radnica škole, Amela Muftić – Arapović je zajedno sa učiteljicom Emirom Tucaković i učenicima V-2 odjeljenja realizirala temu: ’’Sigurna škola – nulta stopa tolerancije na nasilje’’, gdje su učenici imali priliku da se upoznaju sa prevencijom različitih oblika nasilja, razvijanjem humanih odnosa i da kroz zanimljive vježbe govore o tome šta za njih predstavlja sretna škola i o tome kako se snalaziti i ponašati u konfliktnoj ili stresnoj situaciji. Prepoznavanjem, zaustavljanjem i spriječavanjem nasilja ne samo da pružamo djeci pomoć da prevladavaju posljedice nasilja, već im šaljemo poruku da nam je njihova dobrobit važna i da želimo da živimo u društvu koje ne tolerira nasilje.