Učenici IV I V razreda – pogledali film “Guliverov povratak”

U petak,  15.12.2023.godine  učenici IV i V razreda naše škole su u pratnji svojih učiteljica i bibliotekarke Enese Erović- Mulahmetović posjetili su Kino Novi Grad. Učenici su uživali u filmu “Guliverov povratak”. U ovom filmu, svjetski putnik i avanturist Guliver, glavni lik iz svjetskog klasika Jonathana Swifta, biva pozvan da se vrati u Liliput gdje kralj vidjevši da je običan čovjek, a ne div kakvog su očekivali naređuje njegovo pogubljenje. Guliver nije bio div po veličini, ali je bio div po srcu i hrabrosti koji je spasio malu zemlju Liliput od moćne vojske. Odlaskom u kino potičemo ljubav prema filmu i filmskoj umjetnosti,usvajamo navike dobrog i kulturnog ponašanja, njegujemo i čuvamo drugarstvo.