POSJETA STUDENTICA SA FAKULTETA POLITČKIH NAUKA UNIVERZITETA U SARAJEVU I UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES IN ERFURT GERMANY

U saradnji sa Fakultetom političkih nauka Univerziteta u Sarajevu i šeficom Odsjeka socijalni rad, prof.dr.Sanelom Bašić, naša škola je bila dio projekta Social Inclusion of Children and Young People Univerziteta iz Erfurta – Njemačka.Školu su posjetile tri sudentice socijalnog rada, Selma Hamedović sa Fakulteta političkih nauka iz Sarajeva i dvije studentice Navina Hark i Naemi – Georgina Wentland sa University of Applied Sciences in Erfurt. Sa Amelom Muftić – Arapović, socijalnom radnicom škole, studentice su uradile podcast na temu: ‘’Zapošljavanje socijalnih radnika u školama – iskustva i komparacija između Njemačke i BiH’’, a razgovaralo se i o drugim značajnim temama vezano za socijalni rad i socijalne radnike.Iako je druženje bilo kratko, gošće su oduševljene prijemom, upoznavanjem sa školom – pozitvnim ambijentom i atmosferom koja je prisutna u školi, upoznavanjem sa menadžmentom, učenicima i nastavnicima, kao i onim što su čule i snimile.