VOLONTIRANJE JE COOL!!! ’’ČEP ZA SKUPI LIJEK”

U saradnji sa Udruženjem Centar za Razvoj Omladinskog Aktivizma CROA naša škola se uključila u realizaciju projekta ,,Volontiranje je cool!’’. ,,Volontiranje je cool’’ je projekat koji želi ukazati na značaj volontiranja osnovaca za razvoj savremenog demokratskog društva u kojem i najmlađi pojedinac može i treba dati doprinos zajednici, a sa druge strane želi se pružiti mogućnost učenicima da se upoznaju, razmjenjuju volonterska iskustva i stvaraju nova iskustva. U 2023. godini projekat je uključio 1000 volontera iz 50 osnovnih škola iz Kantona Sarajevo i ostalih kantona. Učenici volonteri radili su na različitim volonterskim aktivnostima u kojima su zajedno ostvarili blizu 100.000 volonterskih sati.Naših vrijednih osamnaest volontera zajedno sa koordinatoricama projekta Aidom Hadžić, nastavnicom i Amelom Muftić – Arapović, socijalnom radnicom realizirali su projektnu aktivnost u školi, skupivši 4.755 plastičnih čepova i na taj način priključili se društveno odgovornom projektu ’’Čep za skupi lijek’’. Plastični čepovi su odloženi u posebne kutije koje se nalaze u poslovnicama Intesa Sanpaolo Banke. Novac od prodanih čepova donirat će se Udruženju Srce za djecu oboljelu od raka, uz pomoć kojeg će kupovati neophodne lijekove za liječenje oboljele djece.Nakon završene aktivnosti učenici i koordinatorice škole su napravile mali predah u starom dijelu grada.Zahvaljujemo se našim vrijednim volonterima: Lamija Šabanović, Vedad Šabić, Sumea Trnka, Lamia Vehabović, Lemmana Čavčić, Hena Turčalo, Danin Šehović, Amin Murtić, Nedžla Huseinbašić, Amna Sakić, Ajdin Ruhotina, Ilhan Ćato, Ilhana Šabanović, Ema Oglečevac, Lamija Zeba, Džana Kišić, Ammar Curić i Lajli Zuban.