Ekologija – Posjeta zaštićenim područjima KS

Učenici petih razreda Osnovne škole “Behaudin Selmanović” u pratnji učiteljica Podrug Nevrese, Kanlić Enise i Hubijar-Muslić Ermine u srijedu 23.10.2024. godine realizirali su vannastavnu aktivnost:

“Ekologija-Posjeta zaštićenim područjima KS” u okviru koje su posjetili

Spomenik prirode “Vrelo Bosne” i izletište “Stojčevac”.

Tokom posjete šetali smo uređenim stazama i uživali u čistom zraku i predivnoj prirodi. Ova edukativna posjeta je bila odlična prilika da učenici nauče više o životnim zajednicama, važnosti očuvanja prirodne baštine i jačanju ekološke svijesti. Tokom posjete upoznali smo različita staništa biljaka i životinja, primijetili promjene na njima i praktično prikupljali materijale koje ćemo iskoristiti prilikom pravljenja zbirki biljaka u učionici. Od Vrela Bosne kraćom i ugodnom šetnjom Velikom alejom uživajući u prirodi obojenoj jesenjim bojama došli smo na izletište Stojčevac. Brojne biljne vrste, izrazito svjež i čist zrak, izvor čiste vode i malo jezerce, uređeni sportski tereni i zelene livade Stojčevac čine idealnim mjestom za izlet u prirodi koji preporučujemo da posjetite i uživate u jesenjoj čaroliji. Dječija lica pokazuju oduševljenje jednog radnog nastavnog dana u prirodi.

Aktiv V razreda