Obilježavanje godišnjice bitke na Dujmovskim brdima

U subotu 26.10.2024.godine, učenici Historijske sekcije naše škole u pratnji nastavnice Minele Zuko su učestvovali na obilježavanju godišnjice bitke na Dujmovskim brdima, poznatije kao “Bitka za tenkove”.

Program je obuhvatao obilazak mezarja u Dejčićima,  odavanje počasti kod spomen obilježja Zaimu Imamoviću, čas historije na Dujmovskim brdima, te marš u dužini od 700 m.

Učesnici bitke su danas evocirali uspomene i prisutne naročito mlade naraštaje, učenike naših novogradskih škola podsjetili na tok ove bitke, te istakli njen značaj.

Na samom kraju programa učenici su  odmarali uz predviđeni  ručak i osvježavajuće napitke, a imali su i  dio izdvojen za slobodne aktivnosti.

Iskrene pohvale za prikladno ponašanje učenika i predstavljanje škole tokom podsjećanja na naš ponosni dio historije.

Obilazak mezarja Dječići

Odavanje počasti kod spomen  obilježja Zaimu  Imamoviću

Upriličen je i čas historije- Esad Pelko, ratni komadant 2. Viteške  motorizovane brigade

Naši   borci