Ogledni čas u II razredu iz predmeta Bosanski jezik i književnost

U četvrtak, 26.5.2022.godine u našoj školi učiteljice Hubijar-Muslić Ermina i Kanlić Enisa  su održale  ogledni čas iz predmeta Bosanski jezik i književnost. Čas su realizovale zajedno sa odjeljenjima II-1 I II-3.

Nastavna jedinica: Interpretacija književnog teksta „Maslačak i šipurak“ Redžep Hodža.

Cilj je bio da se učenici osposobe za samostalno čitanje, doživljavanje i razumijevanje sadržaja priče „Maslačak i šipurak ”, kao i  smisla za zajedništvo i saradnju među razredima.

Priču su mogli tumačiti kroz različite zadatke (uočavajući tok događaja, likove i njihove osobine, posljedicu neprihvatljivog ponašanja, formulisanje pouke priči, bogaćenje rječnika, promjene u prirodi kroz godišnja doba, zadatke za rad u grupama kroz međupredmetnu povezanost …)  shodno svojim mogućnostima i sposobnostima kroz rad pojedinačno i u grupi.