SVJETSKI DAN JABUKA

I ove školske godine Ekološka sekcija nastavlja sa obilježavanjem datuma iz Eko-kalendara. Učenici su na časovima sekcije u oktobru vrijedno radili kako bi pripremili završnu manifestaciju obilježavanja Dana jabuke. Radili su plakate i panoe na temu Jabuka, power point prezentaciju pozivnice za sve zaposlenike škole, a ono najslađe proizvode od jabuka su radili u svom domu zajedno sa roditeljima. Završna manifestacija je bila u petak, 21.10.2022. godine ( pomjerena iz opravdanih razloga). Na času su nam se pridružili zaposlenici i direktor škole, te su zajedno sa učenicima uživali u svježim ajbukama i domaćim proizvodima od jabuka ( sokovi, kolači, pekmez…). Na ovom projektu se još jednom pokazala izvanredna saradnja roditelja sa školom, kao i značaj partnerskog odnosa roditelj-škola.

Nastavnica biologije i voditelj Ekološke sekcije,

Hajrija Velić