Mladi i naslijeđe

Naša škola je uzela učešće u programu „Mladi i naslijeđe“, u okviru manifestacije Dani evropskog naslijeđa. Nosilac projekta je Federalno ministarstvo kulture i sporta. Slogan za ovu godinu glasio je „Održiva baština“. Tema ovogodišnjeg konkursa je„Održiva kulturna i prirodna baština – tradicija, budućnost i mladi“.

Naša škola s timom učenika i nastavnika pod nazivom „Čuvari tradicije“ predstavila se kroz foto dokumentaristički rad u okviru kulinarske baštine Bosne i Hercegovine.

Učesnici u projektu i članovi tima bili su: učenici VII-1, VII-2 i II-2 odjeljenja, odnosno članovi Geografske sekcije, Historijske sekcije, te sekcije Šareni svijet. Mentori učenicima bili su: nastavnica geografije Semina Vileš-Šipo, učiteljica Elvira Imamović i nastavnik historije Nermin Imamović.