“OD SRCA ZA NJU”

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena Udruženje ’’Ruku na srce’’ u saradnji sa Fondacijom lokalne demokratije je pokrenulo humanitarni projekt ’’Od srca za nju’’ usmjereno prema ženama i djevojkama koje su svoje privremeno sklonište pronašle u Sigurnoj kući – Sklonište za žene i djecu žrtve nasilja u porodici. Na inicijativu socijalne radnice škole, Amele Muftić – Arapović, uz veliku podršku direktora, Selmira Fehratovića, uposlenice kolektiva J.U. Osnovna škola ,,Behaudin Selmanović’’ su željele pokazati žensku solidarnost i poslati poruku da korisnice Sigurne kuće ipak nisu same.
Uposlenice su donirale osnovne higijenske potrepštine, kozmetiku i sve ono što je neophodno jednoj ženi i djevojci u svakodnevnom životu.
Drago nam je što smo ovog marta bili dio humanitarnog projekta ’’Od srca za nju’’ i iskreno se nadamo da ćemo i naredne godine biti uz žene i djevojke Sigurne kuće.