Učili smo o osnovama pružanja prve pomoći – drugi dio radionice za učenike III razreda

U utorak, 23.5.2023. godine u okviru terenske nastave  realizovan je drugi dio edukacije iz pružanja prve pomoći za učenike trećeg razreda. Program edukacije djece nikada nije prerano započeti jer su u najranijoj dobi djeca spremna primiti prva znanja o pružanju prve pomoći kroz igru, a u njihovu svijest je u toj dobi nužno ugraditi potrebu brige za sebe i druge u slučaju nezgoda. Upravo takvu, djeci primjerenu radionicu kroz igru sa njihovim omiljenim igračkama gdje su djeca aktivnim učešćem praktično vježbala pružanje prve pomoći realizovali su roditelji naših učenika dr.Enisa Selimović-Mešanović i med.techn. Esada Čoko u saradnji sa učiteljicama Hubijar-Muslić Erminom, Podrug  Nevresom i Kanlić Enisom.