Učenici VII razreda u posjeti institucijama kulture grada Sarajeva

9.6.2023.godine učenici VII razreda realizovali su posjetu institucijama kulture grada Sarajeva.
U okviru Gazi Husrev-begove biblioteke posjetili su Muzej knjige, a posebnu pažnju privukao je odjel za restauraciju knjiga. Gospođa Madžida je kratkim, jezgrovitim i izuzetno zanimljivim predavanjem zainteresovala učenike za taj poseban, čarobni svijet u kojem radi s ljubavlju i izuzetnom predanošću, što se osjeti u svakoj njenoj riječi.
Požutjela hartija, tinta, sjećanja, tajne… blago. Poseban duh vlada ovim prostorom i djeluje na posjetioca.
Botanička bašta Zemaljskog muzeja dočekala je učenike u punom sjaju. Zelenilo, sunce, ljepota.
Učenici su u grupama obišli odjele muzeja u kojima se čuva i osjeća dah bogate prošlosti ove divne zemlje.
Sa učenicima su u pratnji bile razrednice VII razreda Semina Vileš- Šipo i Edina Žugor – Šalaka, nastavnica Mediha Hodžić i asistentice Jasmina Merdić i Minela Kadrić.