Realizacija projekta “Volim Bosnu i Hercegovinu”

U našoj školi od mjeseca oktobra 2023. godine realizuje se projekat “Volim Bosnu i Hercegovinu”. Učešće u projektu je uzeo veliki broj učenika VII, VIII i IX razreda. Projekat je završen u ponedjeljak 26.2.2024. godine finalnim kviz takmičenjem. U finalu su se takmičile 4 najbolje ekipe:

• Ekipa “Bosanski vitezovi” (Učenici: Sanin Pribišić, Salih Gušić, Bakir Ferić) VIII1
  • Ekipa “Sarajke” ( Učenici: Amina Glušević, Alma Durmišević, Lamija Sarač) VIII1
  • Ekipa “Zmajevi” (Učenici: Zeba Lamija, Gušić Hana, Barimac Edin) VIII2
  • Ekipa “Zlatni ljiljani” (Učenici: Čubro Amina, Đozo Ilma, Begić Zajko) IX2

Čestitke pobjednicima, ekipi “Zlatni ljiljani” IX2. Naši učenici su pokazali kako se znanjem voli Bosna i Hercegovina.

Uručene su diplome učenicima koji su ostvarili najbolje rezultate na literarnom i likovnom konkursu „Najljepša čestitka domovini“.

Literarni radovi:

3. mjesto-Terović Tarik VI3

3. mjesto-Oglečevac Ema VIII2

2. mjesto-Perjan Hana VI2

2. mjesto-Trnka Merjem VIII1

1. mjesto-Pašić Mela IX1

Likovni radovi:

3. mjesto-Sakić Amna VI1

2. mjesto-Ušanović Hena VII2

1. mjesto-Selimović Esma VII1

Čestitke i svim učenicima koji su pronašli vrijeme i motiv da domovini čestitaju Dan nezavisnosti kroz likovni i literarni rad.

Veliko hvala svim učenicima i kolegama na pomoći u realizaciji projekta, a  posebno članovima Historijske sekcije, Geografske sekcije i sekcija Šareni svijet III1 i III2, kao i našim roditeljima i sponzorima koji su svojim doprinosom podržali realizaciju projekta.

OSBS VOLI BOSNU I HERCEGOVINU!

Preostaje još realizacija izleta kao završnog dijela cjelokupnog projekta, koji će se ralizirati pod motom “Upoznaj domovinu da bi je još više volio”.

Posebno hvala upućujemo općini Novi Grad i godpođi Selmi Serdarević, kao pokrovitelju putovanja.

Tim projekta: Nermin Imamović, Elvira Imamović i  Semina Vileš-Šipo.