RECI NE VRŠNJAČKOM NASILJU

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja je poznat kao ,,Dan ružičastih majica’’ i obilježava se u svim osnovnim i srednjim školama. Kao jednu od aktivnosti koju smo realizirali u našoj školi je edukatvina radionica u kojoj su učestvovali učenici VII-1 odjeljenja, a koju su osmisli i vodili nastavnik tjelesnog i zdravstvenog odgoja, Mensur Kopić i socijalna radnica škole, Amela Muftić – Arapović. U prvom dijelu radionice učenici su razgovarali o događajima koji su vezani za ,,Dan ružičastih majica’’, prevenciji vršnjačkog nasilja, osnaživanju djece i mladih, da prepoznaju, progovore i prijave vršnjačko nasilje. U drugom dijelu radionice učenici su učestvovali u takmičarskim igrama, u kojima su uživali i u kojima su imali priliku pokazati da rivalstvo može i treba zabavno, pozitivno i korisno.

Učenici su završili radionicu sa porukom: ’’Reci NE vršnjačkom nasilju’’.