Posjeta Zemaljskom muzeju

Učenici i učenice sedmih razreda naše škole su u petak 26. aprila 2024. godine u pratnji razrednika Jasmina Marevca i Rašide Ćeman te nastavnice historije Emine Pintol posjetili Zemaljski muzej Bosne i Hercegovine. Prilikom posjete u pratnji kustosa obišli su redovne postavke izložbi iz odjeljenja arheologije i prirodnih nauka. Cilj posjete bio je upoznati učenike s arheološkim pronalascima iz perioda prahistorije, antike i srednjovjekovne Bosane, bogatim historijskim nasljeđem kojeg baštini naša zemlja i ljudi, a koji za interese svih nas čuva i održava kolektiv Zemaljskog muzeja, kao i upoznati ih sa prirodnim bogatstvom i ljepotama našeg podneblja i važnosti očuvanja prirodne sredine i značaja ekologije za naš život, ljepotu i budućnost naše domovine.