’’Stazom sjećanja 11 541…’’

Da njegujemo kulturu sjećanja na period 1992. – 1995. godina pokazali smo i ovaj put učešćem u veoma važnom i značajnom projektu za grad Sarajevo, pa i Bosnu i Hercegovinu.Uposlenici, učenici i roditelji su doniranjem obuće pomogli realizaciju projekta ’’Stazom sjećanja 11 541…’’ koji su inicirali Memorijalni centar Kantona Sarajevo i Grad Sarajevo.Postavljenom instalacijom u školskom holu educirali smo učenike, evocirali sjećanja i šutnjom odali počast svim građanima Sarajeva koji su izgubili živote tokom opsade. Na tren smo zastali i pogledali život iz tuđih cipela.Zahvaljujemo se uposlenicima, učenicima, roditeljima, učenicima – volonterima, Džani Kišić, Lamiji Zeba i Ahmedu Saračeviću, kolegama/icama, Mirelamu Vrnjak, Aidi Hadžić, Nermini Sućeska, koordinatoricama projekta Jasni Mešan, nastavnici njemačkog jezika i Ameli Muftić – Arapović, socijalnoj radnici škole na uspješnoj realizaciji projekta ’’Stazom sjećanja’’.Doniranu obuću smo predali na punkt Dobrinja – preko puta Sportske dvorane.